EST1060T3R3NDGA
Taiyo Yuden
EST1060T3R3NDGA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EST1060T3R3NDGA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EST1060T3R3NDGA
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 3.3UH 6.5A 12MOHM SMD
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Shielding:Shielded
Series:ES
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:587-6052-2
LP EST1060T3R3NDGA
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.248" (6.30mm)
Frequency - Self Resonant:43MHz
Features:-
Detailed Description:3.3µH Shielded Wirewound Inductor 6.5A 12 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):12 mOhm Max
Current Rating:6.5A
Current - Saturation:7A