EPC2115ENGRT
EPC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EPC2115ENGRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EPC2115ENGRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EPC2115ENGRT |
|---|---|
| Manufacturer | EPC |
| Description | 150 V GAN IC DUAL FET DRIVER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.953 | $3.443 | $3.315 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | 10-BGA (2.9x1.1) |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 70 mOhm |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-VFBGA |
| Output Configuration: | Low Side |
| Other Names: | 917-EPC2115ENGRTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Features: | - |
| Fault Protection: | - |
| Detailed Description: | Low Side Driver DC-DC Converters MOSFET (Metal Oxide) 10-BGA (2.9x1.1) |
| Current - Peak Output: | 18A |
| Current - Output / Channel: | 5A |
| Applications: | DC-DC Converters |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EPC2115ENGRT, use the request quote form to request EPC2115ENGRT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EPC2115ENGRT.The price and lead time for EPC2115ENGRT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EPC2115ENGRT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
