EMVY101GTR331MMN0S
Nippon Chemi-Con
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMVY101GTR331MMN0S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EMVY101GTR331MMN0S
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Series:Alchip™- MVY
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tray
Package / Case:Radial, Can - SMD
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.906" (23.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:330µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:330µF