EKYB100ELL331MF11D
Nippon Chemi-Con
EKYB100ELL331MF11D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EKYB100ELL331MF11D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EKYB100ELL331MF11D
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:KYB
Ripple Current @ Low Frequency:270mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:540mA @ 100kHz
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:6000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:150 mOhms
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:330µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
Capacitance:330µF