EKMM451VND122MB80T
Buy EKMM451VND122MB80T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EKMM451VND122MB80T
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP
(In US Dollars)
64 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.575" Dia (40.00mm)
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.866" (22.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):3.228" (82.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:1200µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:1200µF