EAHP2024WB8
Everlight Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EAHP2024WB8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EAHP2024WB8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EAHP2024WB8 |
|---|---|
| Manufacturer | Everlight Electronics |
| Description | HIGH POWER COB WHT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 144 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.183 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 30V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Size / Dimension: | 24.00mm L x 20.00mm W |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 123 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | 16.20mm Diameter |
| Lens Type: | Domed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 2.00mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 1850 lm (Typ) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) - White, Cool Rectangle |
| Current - Test: | 500mA |
| Current - Max: | 550mA |
| Configuration: | Rectangle |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| CCT (K): | 6500K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EAHP2024WB8, use the request quote form to request EAHP2024WB8 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EAHP2024WB8.The price and lead time for EAHP2024WB8 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EAHP2024WB8.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

