EAHP3030WA4
Everlight Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EAHP3030WA4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EAHP3030WA4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EAHP3030WA4 |
|---|---|
| Manufacturer | Everlight Electronics |
| Description | LED COOL WHITE 5028K 80CRI 1212 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.15 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6.4V |
|---|---|
| Viewing Angle: | 120° |
| Thermal Resistance of Package: | 15°C/W |
| Supplier Device Package: | 3030 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1212 (3030 Metric) |
| Other Names: | EAHP3030WA4-ND EAHP3030WA4TR S10C007927 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 118 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.033" (0.83mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 113 lm (Typ) |
| Detailed Description: | LED Lighting - White, Cool 5028K 6.4V 150mA 120° 1212 (3030 Metric) |
| Current - Test: | 150mA |
| Current - Max: | 240mA |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| CCT (K): | 5028K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EAHP3030WA4, use the request quote form to request EAHP3030WA4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EAHP3030WA4.The price and lead time for EAHP3030WA4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EAHP3030WA4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

