E5LC-4
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E5LC-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E5LC-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | E5LC-4 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | TEMP MTR 60DEG C-110DEG C PNL MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $298.62 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.187 lb (84.82g) |
|---|---|
| Voltage - Supply: | None Required (Battery Included) |
| Type: | Temperature (Thermistor, NTC) |
| Termination Style: | - |
| Series: | E5LC |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 45.20mm x 33.20mm |
| Output Type: | - |
| Other Names: | E5LC4 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Number Of Characters Per Row: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Measuring Range: | 60°C ~ 110°C |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 30 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Display Type: | - |
| Display Characters - Height: | - |
| Detailed Description: | Temperature (Thermistor, NTC) Display Panel Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply E5LC-4, use the request quote form to request E5LC-4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E5LC-4.The price and lead time for E5LC-4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# E5LC-4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

