E5L-A 0-100
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E5L-A 0-100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E5L-A 0-100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | E5L-A 0-100 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $151.20 | $146.16 | $136.08 | $134.064 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.177 lb (80.29g) |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 100 ~ 240VAC |
| Type: | Temperature Controller (Thermistor, NTC) |
| Termination Style: | Plug In, 14 Pin |
| Series: | E5L |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 45.00mm x 35.00mm |
| Output Type: | Relay |
| Other Names: | E5L-A 0-100-ND E5L-A0-100 E5L-A0-100-ND E5LA0100 Z9413 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Number Of Characters Per Row: | - |
| Mounting Type: | Socketable |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Range: | 0°C ~ 100°C |
| Ingress Protection: | IP40 |
| Features: | - |
| Display Type: | Analog Dial |
| Display Characters - Height: | - |
| Detailed Description: | Temperature Controller (Thermistor, NTC) 100 ~ 240VAC Socketable |
| Control Method: | On/Off |
| Communications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply E5L-A 0-100, use the request quote form to request E5L-A 0-100 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E5L-A 0-100.The price and lead time for E5L-A 0-100 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# E5L-A 0-100.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

