E36D281CES512MEE3N
Buy E36D281CES512MEE3N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. E36D281CES512MEE3N
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 5100UF 20% 280V SCREW
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
16 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:280V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.000" Dia (76.20mm)
Other Names:Q5160937
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.252" (31.80mm)
Height - Seated (Max):5.625" (142.88mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:5100µF 280V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance:5100µF