DT70PW120P
Buy DT70PW120P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DT70PW120P
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W
Data sheet
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.06" L x 3.35" W x 2.09" H (154.0mm x 85.0mm x 53.0mm)
Series:DT70 (70W)
Region Utilized:International
Power (Watts):50W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:75%
Detailed Description:12V 50W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):4.2A
Cord Length:39.4" (1.00m)