DT70PW050P
TDK-Lambda Americas, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DT70PW050P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DT70PW050P
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 40W
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:5V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.06" L x 3.35" W x 2.09" H (154.0mm x 85.0mm x 53.0mm)
Series:DT70 (70W)
Region Utilized:International
Power (Watts):40W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:75%
Detailed Description:5V 40W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):8A
Cord Length:39.4" (1.00m)