DSC1001AI2-012.8000
Micrel / Microchip Technology
DSC1001AI2-012.8000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSC1001AI2-012.8000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC1001AI2-012.8000
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description OSCILLATOR MEMS 12.8MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:1.8 V ~ 3.3 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:DSC1001
Ratings:AEC-Q100
Packaging:Tube
Package / Case:4-SMD, No Lead Exposed Pad
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:12.8MHz
Detailed Description:12.8MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8 V ~ 3.3 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Current - Supply (Max):6.3mA