DSC1001AI2-011.7000T
Micrel / Microchip Technology
DSC1001AI2-011.7000T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSC1001AI2-011.7000T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC1001AI2-011.7000T
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description OSC MEMS 11.7000MHZ LVCMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:1.7 V ~ 3.6 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:DSC1001
Ratings:AEC-Q100
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:11.7MHz
Detailed Description:11.7MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.7 V ~ 3.6 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):6.3mA