DRQ127-821-R
Bussmann (Eaton)
DRQ127-821-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRQ127-821-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRQ127-821-R
Manufacturer Eaton
Description Ind Power Shielded Wirewound 818.1uH/3272uH 20% 100KHz Ferrite 650mA/325mA T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 21257 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1320-2
DRQ127-821
DRQ127-821-ND
DRQ127-821-R-ND
DRQ127-821R
DRQ127821R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:3.272mH
Inductance - Connected In Parallel:818.1µH
Height:0.315" (8.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 3.272mH Inductance - Connected in Series 818.1µH Inductance - Connected in Parallel 1.47 Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 650mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:5.88 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:1.47 Ohm
Current Saturation - Series:633mA
Current Saturation - Parallel:1.27A
Current Rating - Series:325mA
Current Rating - Parallel:650mA