DRQ125-1R5-R
Bussmann (Eaton)
DRQ125-1R5-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRQ125-1R5-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRQ125-1R5-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 1.478UH SMD
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Shielding:Shielded
Series:DRQ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1283-2
DRQ125-1R5
DRQ125-1R5-ND
DRQ125-1R5-R-ND
DRQ125-1R5R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:5.912µH
Inductance - Connected In Parallel:1.478µH
Height:0.236" (6.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 5.912µH Inductance - Connected in Series 1.478µH Inductance - Connected in Parallel 2.9 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 13.8A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:11.4 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:2.9 mOhm
Current Saturation - Series:9.15A
Current Saturation - Parallel:18.3A
Current Rating - Series:6.89A
Current Rating - Parallel:13.8A