DRQ125-102-R
Bussmann (Eaton)
DRQ125-102-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRQ125-102-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRQ125-102-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 1.008MH SMD
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1303-2
DRQ125-102
DRQ125-102-ND
DRQ125-102-R-ND
DRQ125-102R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:4.032mH
Inductance - Connected In Parallel:1.008mH
Height:0.236" (6.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 4.032mH Inductance - Connected in Series 1.008mH Inductance - Connected in Parallel 1.69 Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 570mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:6.76 Ohm
DC Resistance (DCR) - Parallel:1.69 Ohm
Current Saturation - Series:350mA
Current Saturation - Parallel:700mA
Current Rating - Series:283mA
Current Rating - Parallel:570mA