DNFR18205FIB-KD
Panduit
DNFR18205FIB-KD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DNFR18205FIB-KD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DNFR18205FIB-KD
Manufacturer Panduit
Description CONN QC RCPT 18-22AWG 0.187
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18-22 AWG
Termination:Crimp
Terminal Type:Angled - 90°, Flag
Tab Width:0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Tab Length:-
Series:Pan-Term®
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:298-11427-1
Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insulation Diameter:0.180" (4.57mm)
Insulation:Fully Insulated
Gender:Female
Features:Butted Seam
Detailed Description:0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Quick Connect Female 18-22 AWG Crimp Connector Fully Insulated