DNFR18-250FIB-L
Panduit
DNFR18-250FIB-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DNFR18-250FIB-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DNFR18-250FIB-L
Manufacturer Panduit
Description CONN QC RCPT 18-22AWG 0.250
Termination:Crimp
Terminal Type:Angled - 90°, Flag
Tab Width:0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Packaging:Bulk
Other Names:298-14395
DNFR18-250FIB-C
DNFR18-250FIB-C-ND
DNFR18-250FIB-L-ND
Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insulation Diameter:0.178" (4.52mm)
Insulation:Fully Insulated
Gender:Female
Features:-
Detailed Description:0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 18-22 AWG Crimp Connector Fully Insulated