DNF18-250FIMB-L
Panduit
DNF18-250FIMB-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DNF18-250FIMB-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DNF18-250FIMB-L
Manufacturer Panduit
Description CONN QC TAB 18-22AWG 0.250 CRIMP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 697 pcs
Reference Price
Termination:Crimp
Terminal Type:Standard
Tab Width:0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Packaging:Bulk
Other Names:298-14382
DNF18-250FIMB-L-ND
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:0.910" (23.11mm)
Insulation Diameter:0.136" (3.45mm)
Insulation:Fully Insulated
Gender:Male
Features:Serrated Termination
Detailed Description:0.250" (6.35mm) Quick Connect Male 18-22 AWG Crimp Connector Fully Insulated