DFE252010F-1R5M=P2
Murata Electronics
DFE252010F-1R5M=P2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFE252010F-1R5M=P2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFE252010F-1R5M=P2
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 1.5UH 2.5A 72 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding:Shielded
Series:DFE252010F
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Other Names:490-13041-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:1.5µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:1.5µH Shielded Inductor 2.5A 72 mOhm Max 1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR):72 mOhm Max
Current Rating:2.5A
Current - Saturation:3.8A