DFE252010F-100M=P2
Murata Electronics
DFE252010F-100M=P2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFE252010F-100M=P2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFE252010F-100M=P2
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 10UH 900MA 600 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding:Shielded
Series:DFE252010F
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Other Names:490-13039-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron Powder
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:10µH Shielded Inductor 900mA 600 mOhm Max 1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR):600 mOhm Max
Current Rating:900mA
Current - Saturation:1.5A