DF24A-50DS-0.9C
Buy DF24A-50DS-0.9C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DF24A-50DS-0.9C
Manufacturer Hirose
Description CONN RECEPT 50POS 0.9MM CRIMP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:DF24
Row Spacing:-
Pitch:0.035" (0.90mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:2
Number of Positions:50
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:-
Detailed Description:50 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.035" (0.90mm)