DBL5W5P500H40LF
Buy DBL5W5P500H40LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DBL5W5P500H40LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN D-SUB PLUG 5POS R/A SOLDER
(In US Dollars)
160 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:300V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:3 (DB, B) - 5W5
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:DW
Packaging:Tray
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:1
Number of Positions:5 (Power)
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Housing Material:Thermoplastic
Flange Feature:Housing/Shell (M3)
Features:Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Detailed Description:5 (Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Current Rating:40A