D6417709SHF200BV
Renesas Electronics America
D6417709SHF200BV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D6417709SHF200BV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D6417709SHF200BV
Manufacturer Renesas Electronics America
Description IC MCU 32BIT ROMLESS 208QFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.85 V ~ 2.15 V
Supplier Device Package:208-HQFP (28x28)
Speed:200MHz
Series:SuperH® SH7700
RAM Size:16K x 8
Packaging:Tray
Package / Case:208-BFQFP Exposed Pad
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C (TA)
EEPROM Size:-
Detailed Description:SH-3 SuperH® SH7700 Microcontroller IC 32-Bit 200MHz ROMless 208-HQFP (28x28)