D6417709SBP133BV
Renesas Electronics America
D6417709SBP133BV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D6417709SBP133BV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D6417709SBP133BV
Manufacturer Renesas Electronics America
Description IC MCU 32BIT ROMLESS 240LFBGA
(In US Dollars)
152 pcs304 pcs608 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.65 V ~ 2.05 V
Supplier Device Package:240-LFBGA (13x13)
Speed:133MHz
Series:SuperH® SH7700
RAM Size:16K x 8
Program Memory Type:ROMless
Program Memory Size:-
Peripherals:DMA, POR, WDT
Packaging:Tray
Package / Case:240-LFBGA
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C (TA)
Number of I/O:96
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:-
Detailed Description:SH-3 SuperH® SH7700 Microcontroller IC 32-Bit 133MHz ROMless 240-LFBGA (13x13)