D6417709SF100BV
Renesas Electronics America
D6417709SF100BV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D6417709SF100BV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D6417709SF100BV
Manufacturer Renesas Electronics America
Description IC MCU 32BIT ROMLESS 208LQFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.55 V ~ 1.95 V
Supplier Device Package:208-LQFP (28x28)
Speed:100MHz
Series:SuperH® SH7700
RAM Size:16K x 8
Program Memory Type:ROMless
Program Memory Size:-
Peripherals:DMA, POR, WDT
Packaging:Tray
Package / Case:208-LQFP
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C (TA)
Number of I/O:96
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:-
Detailed Description:SH-3 SuperH® SH7700 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz ROMless 208-LQFP (28x28)