CY7C1346H-166AXCT
Cypress Semiconductor
CY7C1346H-166AXCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1346H-166AXCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1346H-166AXCT
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 2M PARALLEL 100TQFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.15 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:100-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:2Mb (64K x 36)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 2Mb (64K x 36) Parallel 166MHz 3.5ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:166MHz