CY7C1345S-100AXCT
Buy CY7C1345S-100AXCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1345S-100AXCT
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 100TQFP
(In US Dollars)
750 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.15 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x14)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:100-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 100MHz 8ns 100-TQFP (14x14)
Clock Frequency:100MHz