CY7C1345G-100AXC
Cypress Semiconductor
CY7C1345G-100AXC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1345G-100AXC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1345G-100AXC
Manufacturer Cypress Semiconductor
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 100TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 4100 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs360 pcs720 pcs1080 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.15 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:100-LQFP
Other Names:428-2113
CY7C1345G-100AXC-ND
CY7C1345G100AXC
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 100MHz 8ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:100MHz