CY7C1345G-100AXI
International Rectifier (Infineon Technologies)
CY7C1345G-100AXI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CY7C1345G-100AXI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CY7C1345G-100AXI
Manufacturer Infineon
Description CY7C1345G Series 4 Mb (128 K x 36) 100 MHz 3.3 V Pipelined Sync SRAM TQFP-100
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 8237 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.15 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:100-LQFP
Other Names:CY7C1345G100AXI
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 100MHz 8ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:100MHz