CX2016DB16000D0FLJCC
KYOCERA AVX
CX2016DB16000D0FLJCC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CX2016DB16000D0FLJCC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CX2016DB16000D0FLJCC
Manufacturer KYOCERA AVX
Description Crystal 16MHz 8pF 4-Pin CSMD T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 328 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CX2016DB, Kyocera
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:1253-1348-2
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:8pF
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability:±15ppm
Frequency:16MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
Detailed Description:16MHz ±10ppm Crystal 8pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead