CX2016DB19200H0KFQC1
AVX Corporation
CX2016DB19200H0KFQC1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CX2016DB19200H0KFQC1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CX2016DB19200H0KFQC1
Manufacturer AVX Corporation
Description CRYSTAL 19.2000MHZ 12PF SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 260 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CX2016DB, Kyocera
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:1253-1781-1
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Load Capacitance:12pF
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±30ppm
Frequency:19.2MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Detailed Description:19.2MHz ±30ppm Crystal 12pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead