CSTNE10M0GH5C000R0
Murata Electronics
CSTNE10M0GH5C000R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSTNE10M0GH5C000R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSTNE10M0GH5C000R0
Manufacturer Murata Electronics
Description CER RES 10.0000MHZ 33PF SMD AUTO
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Type:Ceramic
Size / Dimension:0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Series:CERALOCK® CSTNE
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3-SMD, Non-Standard
Other Names:490-17941-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Impedance:40 Ohms
Height:0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance:±0.07%
Frequency Stability:±0.13%
Frequency:10MHz
Features:Built in Capacitor
Detailed Description:10MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 33pF ±0.13% 40 Ohms -40°C ~ 125°C Surface Mount
Capacitance:33pF