CPR03R9100KE14
Dale / Vishay
CPR03R9100KE14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPR03R9100KE14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPR03R9100KE14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 0.91 OHM 3W 10% RADIAL
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±600ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.906" L x 0.375" W (23.00mm x 9.53mm)
Series:CPR
Resistance:910 mOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Height - Seated (Max):0.375" (9.53mm)
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:910 mOhms ±10% 3W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound