CPR03R7800JB14
Dale / Vishay
CPR03R7800JB14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPR03R7800JB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CPR03R7800JB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 0.78 OHM 3W 5% RADIAL
(In US Dollars)
10 pcs30 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±600ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.906" L x 0.375" W (23.00mm x 9.53mm)
Series:CPR
Resistance:780 mOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.375" (9.53mm)
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:780 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound