CP00109R000JB14
Dale / Vishay
CP00109R000JB14
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP00109R000JB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP00109R000JB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 9 OHM 10W 5% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Series:CP
Resistance:9 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:9 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound