CP00109K100KE663
Dale / Vishay
CP00109K100KE663
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP00109K100KE663 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP00109K100KE663
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 9.1K OHM 10W 10% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Series:CP
Resistance:9.1 kOhms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Failure Rate:-
Detailed Description:9.1 kOhms ±10% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film