CP00108R200JE663
Dale / Vishay
CP00108R200JE663
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP00108R200JE663 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP00108R200JE663
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 8.2 OHM 10W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Series:CP
Resistance:8.2 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:CP00108R 0JE663
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Failure Rate:-
Detailed Description:8.2 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound