CP001082R00KE66
Dale / Vishay
CP001082R00KE66
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP001082R00KE66 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CP001082R00KE66
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 82 OHM 10W 10% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Series:CP
Resistance:82 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Failure Rate:-
Detailed Description:82 Ohms ±10% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound