CL21X225KOFNNNE
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL21X225KOFNNNE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL21X225KOFNNNE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL21X225KOFNNNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 2.2UF 16V X6S 0805
(In US Dollars)
200000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1276-3030-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:2.2µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Capacitance:2.2µF