CIR06LCFZ-28-15SF80T112-13
Buy CIR06LCFZ-28-15SF80T112-13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIR06LCFZ-28-15SF80T112-13
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG 35POS STRGHT W/SKTS
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
Data sheet
Voltage Rating:500VAC, 700VDC
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:28-15
Packaging:Bulk
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:35
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:35 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:13A