CIR06LCFZ-28-15PF80T112-13
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIR06LCFZ-28-15PF80T112-13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CIR06LCFZ-28-15PF80T112-13
Manufacturer ITT Cannon, LLC
Description CONN PLUG 35POS STRGHT W/PINS
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500VAC, 700VDC
Type Attributes:Environment Proof
Termination:Crimp
Shell Size - Insert (Convert From):Aluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Shell Material, Finish:-
Series:MIL-DTL-5015, CIR
RoHS Status:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:35
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:CIR06LCFZ-28-15PF80T112-13
Large Diameter Supplied:28-15
Features:Cable Clamp
Expanded Description:35 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:13A