CFH350A4R7J
Buy CFH350A4R7J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFH350A4R7J
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 750W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 10 pcs
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:4.331" L x 3.740" W (110.00mm x 95.00mm)
Series:CFH, CGS
Resistance:4.7 Ohms
Power (Watts):750W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular, Wire Leads
Other Names:2-1623821-0
2-1623821-0-ND
A137128
CFH350A4R7J-ND
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Style:Wire Leads
Height - Seated (Max):1.181" (30.00mm)
Features:Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7 Ohms ±5% 750W Wirewound Chassis Mount Resistor