CFH350A22RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CFH350A22RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CFH350A22RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 22 OHM 5% 750W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:4.331" L x 3.740" W (110.00mm x 95.00mm)
Series:CFH, CGS
Resistance:22 Ohms
Power (Watts):750W
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular, Wire Leads
Other Names:1-1623821-7
1-1623821-7-ND
A137125
CFH350A22RJ-ND
Operating Temperature:-
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Style:Wire Leads
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.181" (30.00mm)
Features:Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:22 Ohms ±5% 750W Wirewound Chassis Mount Resistor