CC45SL3FD270JYNN
TDK Corporation
CC45SL3FD270JYNN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC45SL3FD270JYNN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC45SL3FD270JYNN
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 27PF 3KV SL RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:SL
Size / Dimension:0.217" Dia (5.50mm)
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:445-2826
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Features:High Voltage, Low Dissipation Factor
Failure Rate:-
Detailed Description:27pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Capacitance:27pF