CC45SL3FD220JYVNA
Buy CC45SL3FD220JYVNA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC45SL3FD220JYVNA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 22PF 3KV SL RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:SL
Size / Dimension:0.217" Dia (5.50mm)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Features:High Voltage, Low Dissipation Factor
Failure Rate:-
Detailed Description:22pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Capacitance:22pF