CC45SL3FD221JYGNA
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC45SL3FD221JYGNA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC45SL3FD221JYGNA
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 220PF 3KV SL RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 498 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:SL
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Series:CC45
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Other Names:445-175504
CC45SL3FD221JYGNA-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)
Features:High Voltage, Low Dissipation Factor
Failure Rate:-
Detailed Description:220pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Capacitance:220pF