CA064C390K5GACTU
KEMET
CA064C390K5GACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA064C390K5GACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA064C390K5GACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP ARRAY 39PF 50V NP0 0612
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)