CA064C330K5GACTU
KEMET
CA064C330K5GACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA064C330K5GACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CA064C330K5GACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP ARRAY 33PF 50V NP0 0612
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0612 (1632 Metric)
Other Names:399-9419-6
Number of Capacitors:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:33pF Isolated Capacitor 4 Array 50V C0G, NP0 0612 (1632 Metric)
Circuit Type:Isolated
Capacitance:33pF